AKTUALNOŚCI

Dzień w Centrum Nauki „Cogiteon”

22 kwietnia uczniowie klasy 2 liceum uczestniczyli w wyjściu edukacyjnym do Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon. Wyjazd został zorganizowany z okazji obchodów Dnia Ziemi i był doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu przyrody, biologii oraz nauk ścisłych.

Podczas wizyty uczniowie mieli możliwość zwiedzania interaktywnych wystaw, poznawania ciekawostek dotyczących funkcjonowania świata przyrody, człowieka i środowiska naturalnego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska umożliwiające samodzielne wykonywanie doświadczeń i eksperymentów, dzięki którym młodzież mogła w praktyczny sposób odkrywać prawa nauki.

Wyjście było nie tylko interesującą lekcją poza murami szkoły, ale także okazją do refleksji nad znaczeniem ochrony środowiska i dbania o naszą planetę. Uczniowie wrócili z wycieczki bogatsi o nowe doświadczenia i inspiracje do dalszego poznawania świata nauki.